chancres مسابقه قزاقستان وزنه بردار ترکمنستان

chancres: مسابقه قزاقستان وزنه بردار ترکمنستان وزنه برداری وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا جابر بهروزی

گت بلاگز اخبار بین الملل خبر برکناری وزیر خارجه آمریکا در توالت به او گفته شد

جان کلی، مدیر دفتر کاخ سفید گفته زمانی که می‌خواسته به رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه برکنار شده است دولت ترامپ خبر برکناری‌اش را اعلام کند او در دستشویی بوده است

خبر برکناری وزیر خارجه آمریکا در توالت به او گفته شد

خبر برکناری وزیر خارجه آمریکا در توالت به او گفته شد

عبارات مهم : آمریکا

جان کلی، مدیر دفتر کاخ سفید گفته زمانی که می خواسته به رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه برکنار شده است دولت ترامپ خبر برکناری اش را اعلام کند او در دستشویی بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، جان کلی این روایت را در یک صحبت با حضور خبرنگاران و مقام های ارشد دولت آمریکا که قرار نبوده محتوای آن از سوی خبرنگاران ضبط شود، مطرح کرده است.

منابع حاضر در این نشست می گویند، جان کلی به جمعیت حاضر در این اتاق تصریح کرده که تیلرسون در حین سفرش به آفریقا هنگامی که تماس تلفنی از سوی کلی را دریافت کرده تا خبر تصمیم ترامپ جهت برکناری اش را بشنود از مشکلی در معده و دستگاه گوارش خود زحمت می برده به همین خاطر در آن هنگام در دستشویی بوده است.

خبر برکناری وزیر خارجه آمریکا در توالت به او گفته شد

چند روز بعد از این اتفاق تیلرسون رسما در توئیتی که از سوی ترامپ منتشر شد از وزارت خارجه کنار گذاشته شد و قرار است به طور رسمی آخر ماه جاری میلادی وزارت خارجه را ترک کند.

منابع دیپلماتیک می گویند ترامپ و تیلرسون هرگز با یکدیگر سازگاری پیدا نکرده بودند.

جان کلی، مدیر دفتر کاخ سفید گفته زمانی که می‌خواسته به رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه برکنار شده است دولت ترامپ خبر برکناری‌اش را اعلام کند او در دستشویی بوده است

در همین حال منابع حاضر در نشست جان کلی گفتند که او یک جوک نیز راجع به لری کودلاو، مشاور اقتصادی ارشد تازه ترامپ که قرار است جانشین گری کوهن در این سمت شود، گفته است.

روز چهارشنبه گذشته اعلام شد که لری کودلاو، تحلیلگر محافظه کار تلویزیون به عنوان جانشین گری کوهن در سمت مشاور اقتصادی ارشد کاخ سفید منصوب شده است است.

کلی ظاهرا در این صحبت هایش اعتیاد کودلاو به کوکائین در گذشته را مورد تمسخر قرار داده است ولی خود کودلاو کاملا علنی راجع به این اعتیادش در گذشته صحبت کرده و تاکید داشته که بیش از دو دهه است که پاک پاک است.

خبر برکناری وزیر خارجه آمریکا در توالت به او گفته شد

صحبت های جان کلی جهت نحوه تماسش با تیلرسون به هنگام حضور او در دستشویی یک اعتراف صادقانه غیرعادی جهت مدیر دفتر کاخ سفید است چون پیش از این گزارش شده است بود که او تلاش کرده تیلرسون در سمتش باقی بماند و زمانی که ترامپ تصمیم گرفته در یک توئیت تیلرسون را کنار بگذارد بسیار خشمگین شده است و در عین حال بازتاب خبر برکناری تیلرسون در مطبوعات نیز چنان او را عصبانی کرده که در هواپیمای مخصوص مدیر جمهور آمریکا در جلوی تلویزیون فریاد کشیده است.

این در حالی است که پیشتر اعلام شده است بود که مردم و اکثر خبرنگاران آمریکایی زمانی که ترامپ توئیتش را فرستاده از برکناری تیلرسون باخبر شدند.

جان کلی، مدیر دفتر کاخ سفید گفته زمانی که می‌خواسته به رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه برکنار شده است دولت ترامپ خبر برکناری‌اش را اعلام کند او در دستشویی بوده است

استیون گولدستاین، سخنگوی تیلرسون گفته که او در حالت بی خبری و به شکلی غیرمنتظره برکنار شده است و هنوز شخصا خبر را از مدیر جمهور نشنیده هست. این در حالی است که خود گولدستان بعدا اخراج شد.

پیشتر دستیاران کاخ سفید ادعا کرده بودند که کلی جمعه دو هفته پیش با تیلرسون در حالی تماس گرفته که او در حین سفرش به آفریقا در خواب شبانگاهی به سر می برده و او را نیمه شب از خواب بیدار کرده است تا خبر تصمیم ترامپ جهت برکنار کردن او را به او بگوید که البته کلی اکنون گفته تیلرسون به هنگام آن تماس تلفنی در دستشویی بوده است.

خبر برکناری وزیر خارجه آمریکا در توالت به او گفته شد

برخی گزارش ها نیز گفته اند که کلی صرفا به تیلرسون هشدار داده که از نزدیک اکانت توئیتر ترامپ را دنبال کند و گزارش های دیگر نیز یک مکالمه رو راست تر را بیان کردند.

در یکسری روایت های جدیدتر تیلرسون از کلی خواسته تا مدیر جمهور را قانع کند تا او را تا هنگام برگشت به آمریکا در سمتش نگه دارد و درنهایت تیلرسون سفرش به آفریقا را نیمه کاره رها کرد.

در همین حال به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کاخ سفید به دنبال مطرح شدن گزارش هایی مبنی بر یک تصفیه قریب الوقوع در میان کارمندان بال غربی کاخ سفید به کارمندان اطمینان داده که این گزارش ها مبالغه آمیز بوده و اعتبار ندارند.

جان کلی که خودش عنوان یکی از این شایعات راجع به احتمال کنار گذاشته شدنش بوده خطاب به یک گروه از کارمندان اطمینان داده که تا اطلاع ثانوی شغل آنها ایمن خواهد بود.

سارا هاکبی سندرز، مسئول مطبوعاتی کاخ سفید گفت: جان کلی با تعدادی از کارمندان صبح روز جمعه صحبت کرده و به آنها اطمینان داده که قرار نیست تغییرات فوری در حال حاضر در میان کارمندان اعمال شود و نباید آنها دلواپس باشند.

با این حال چند روز بعد از کنار گذاشته شدن تیلرسون بسیاری اعتقاد هستند که تحولاتی زیاد طی روزهای آینده حادث خواهند شد.

گفته شده است که ترامپ در شرف برکنار کردن هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی خود است ولی تاریخ دقیق یا جانشین جهت او تعیین نکرده است.

معتمدان مدیر جمهور آمریکا در عین حال گفته اند که فاصله میان جان کلی با مدیر جمهور آمریکا نیز زیاد شده است و یک مقام دیگر دولت یعنی دیوید شاکین، وزیر امور کهنه سربازان نیز به علت نقض قوانین اخلاقی تحت فشار قرار دارند.

سندرز همچنین گفت که ترامپ عنوان کرده که تغییری به زودی رخ نخواهد داد.

سندرز گفت: من با مدیر جمهور شب گذشته یک گفت وگوی تلفنی مستقیم داشتم و از من خواست تا این خبر را به ژنرال مک مستر انتقال یافته کنم. من می دانم که آنها هر دویشان نشست هایی را طی روز جمعه داشته اند.

مک مستر نیز به نوبه خود گفت: سندرز قضیه را جهت او روشن کرده است ولی گفت: هرکسی بالاخره در مقطعی مجبور است کاخ سفید را ترک کند. من مشغول انجام دادن کارم هستم.

واژه های کلیدی: آمریکا | آمریکایی | دولت ترامپ | رکس تیلرسون | وزارت خارجه | توئیتر ترامپ | وزیر امور خارجه | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog