chancres مسابقه قزاقستان وزنه بردار ترکمنستان

chancres: مسابقه قزاقستان وزنه بردار ترکمنستان وزنه برداری وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا جابر بهروزی

گت بلاگز اخبار اجتماعی دستور نوبخت و دادستان کرج راجع به رفتگر پاکدست

همزمان منشتر شدن گزارشی از سرگذشت غم‌انگیز «رفتگر نیمه‌شب‌های کرج»، دیروز شاهد موجی از احساسات مردم مهربان و نیکوکار کشورمان همراه با پیام‌هایی پرشور و امید بود

دستور نوبخت و دادستان کرج راجع به رفتگر پاکدست

دستور نوبخت و دادستان کرج راجع به رفتگر پاکدست

عبارات مهم : رفتگر

همزمان منشتر شدن گزارشی از سرگذشت غم انگیز «رفتگر نیمه شب های کرج»، دیروز شاهد موجی از احساسات مردم مهربان و نیکوکار کشورمان همراه با خبر هایی پرشور و امید بودیم. تلفن های گروه حوادث و سایر بخش ها دائم زنگ می خورد و مردم جهت یاری رساندن به مرد گرفتار اعلام آمادگی کردند. زوج نیکوکار کرجی که تا کنون ده ها زندانی را آزاد کرده اند نیز جهت آزادی وی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ایران؛ در این گزارش تکان دهنده به روایت زندگی عجیب مرد جوانی به نام «جعفر باقری»، رفتگر پیمانکار شهرداری کرج پرداختیم؛ او که طی 6 ماه، سه بار در حال کار، کیف های حاوی پول نقد، طلا و جواهرات را در خیابان ها یافته و بی آنکه وسوسه شود، آنها را به صاحبانشان بازگردانده بود. ولی سحرگاه 18 مهر 94، هنگامی که در حال جاروکردن خیابانی در منطقه 11 شهرداری کرج – کلاک – بود متوجه شد هوا آب به وسیله درختی شکسته مسدود شده است است.

دستور نوبخت و دادستان کرج راجع به رفتگر پاکدست

او بلافاصله جهت برداشتن تنه درخت دست به کار شد غافل از اینکه سیم برق پاره ای در هوا آب افتاده است و ناگهان مرد جوان دچار برق گرفتگی، سوختگی و شکستگی شدید شد. دقایقی بعد هم رفتگر نیمه جان در تماس همکارانش با اورژانس، با همان لباس های نارنجی به بیمارستان انتقال یافت و تحت درمان قرار داده شد ولی افسوس که هیچ کس حاضر به پرداخت هزینه های درمان مرد نگون بخت و درستکار نشد.

با این حال و بعد از اصلاح نسبی و به علت پرسشها جسمی نتوانست به محل کارش برگردد و پیمانکار شهرداری هم با او قطع همکاری کرد. حالا او مانده بود با میلیون ها تومان بدهکاری و نگاه های سنگین صاحبخانه و هزینه های درمان خود و معیشت خانواده اش و البته آلبومی از تصویر های یادگاری مسئولان شهر با او.سرانجام «جعفر» که با حقوق ماهانه 800 هزار تومانی، امید به آینده ای روشن داشت، به خاطر دریافت نکردن 21 ماه حقوق و نپرداختن 16 ماه اجاره منزل با شکایت صاحبخانه اش بازداشت شد. ولی چند روز بعد و به دنبال انتشار ماجرای تلخ زندگی اش، ورق برگشت و زندگی روی خوش خود را به مرد پاکدست، همسر و دو فرزندش نشان داد.

همزمان منشتر شدن گزارشی از سرگذشت غم‌انگیز «رفتگر نیمه‌شب‌های کرج»، دیروز شاهد موجی از احساسات مردم مهربان و نیکوکار کشورمان همراه با پیام‌هایی پرشور و امید بود

پیگیری سخنگوی دولت

صبح دیروز از دفتر دکتر «محمدباقر نوبخت» سخنگوی دولت، تماسی با گروه حوادث برقرار و اعلام شد با دستور وی، مقرر شد بدهکاری مرد گرفتار پرداخت شود.

از سوی دیگر «حاجی رضا شاکرمی» دادستان عمومی و انقلاب البرز نیز با اطلاع از آینده رفتگر پاکدست، دستور انتقال وی به دفتر دادستانی را صادر کرد تا اوضاع وی خیلی سریع مورد پیگیری قرار گیرد. این در حالی بود که موج تماس های مردمی نیز تا عصر دیروز همچنان ادامه داشت و ده ها نیکوکار جهت آزادی وی اعلام آمادگی کردند.

«جعفر» – 38 ساله – دیروز خسته و غمگین در برابر دادستان کرج قرار داده شد و در حالی که چشمانش پر از اشک بود گفت: «تمام این چند شب که بازداشت بوده ام، فقط خدا را صدا زدم و می دانستم که پروردگار مهربانم صدای من و خانواده ام را می شنود. نمی گویم در این چند شبانه روز به من چه گذشت. در روزهایی که هیچ کس مرا نمی آشنایی دلم از آنهایی شکست که تا چند وقت قبل جهت گرفتن تصویر یادگاری با من سر و دست می شکستند ولی افسوس که خیلی سریع و در اوج تنگدستی فراموشم کردند. جهت یک مرد و پدر بسیار تلخ است که حکم تخلیه منزل اش صادر شده است باشد و همسر و فرزندانش را در خواب از منزل بیرون کنند. من دستم خالی است و قلبم از فرط زحمت و ناراحتی، زخم خورده و شکسته هست. ولی هنوز هم بر اعتقادم پایبندم. آیا که اگر در همین لحظه باز هم خداوند مرا امتحان کند و کیف پولی پیدا کنم، بی هیچ کم و کاستی آن را به صاحبش بر می گردانم و لحظه ای هم تردید نمی کنم.»

دستور نوبخت و دادستان کرج راجع به رفتگر پاکدست

حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب استان البرز نیز بعد از شنیدن بیانات مرد جوان، دستور قبول گارانتی جهت آزادی رفتگر درستکار را صادر کرد و بعد از هماهنگی حوزه دادستانی با صاحبخانه وی، مهلتی چهار روزه به این مرد دربند داده شد.

واکنش مدیر شورای شهر کرج

همزمان منشتر شدن گزارشی از سرگذشت غم‌انگیز «رفتگر نیمه‌شب‌های کرج»، دیروز شاهد موجی از احساسات مردم مهربان و نیکوکار کشورمان همراه با پیام‌هایی پرشور و امید بود

محمد نبیونی مدیر شورای شهر کرج نیز اعلام کرد: به محض اطلاع از این عنوان و مطالعه گزارش، یکی از همکارانم را مسئول پیگیری پرسشها رفتگر بدهکار کرده ام. همچنین از آنجا که کارکنان مجموعه شهرداری دارای بیمه مسئولیت هستند، حتی با وجود تأخیر، باید شهرداری لایحه ای به شورا تقدیم کند تا خسارت از محل بیمه پرداخت شود و در صورت قصور شهرداری حتی در صورت نبود قرارداد بیمه از محل بودجه طبق قانون خسارت ها پرداخت می شود.

همچنین حسین محمدی، یکی دیگر از اعضای شورای شهر کرج با ابراز تأسف از وقوع این ماجرا گفت: روز چهارشنبه – امروز – در صحن علنی شورای شهر کرج با حضور شهردار این عنوان که عواطف مردم شهر را جریحه دار کرده هست، بررسی خواهد شد تا عنوان خیلی سریع حل شود.

دستور نوبخت و دادستان کرج راجع به رفتگر پاکدست

از صبح دیروز و به دنبال انتشار این گزارش، بارها نمایندگان شهرداری، شرکت پیمانکار و خبرنگاران استان البرز با گوشی وی تماس گرفته و به منزل مرد رفتگر مراجعه کردند. این در حالی است که چند رفتگر دیگر با ارائه مدارک و اسنادی نسبت به بی توجهی پیمانکار مذکور شهرداری شکایت کرده و شرایط مشابه خود را بازگو کرده اند که طی روزهای آتی گزارش های مربوطه نیز منتشر خواهد شد.

واژه های کلیدی: رفتگر | شهرداری | شورای شهر | اعلام آمادگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog