chancres مسابقه قزاقستان وزنه بردار ترکمنستان

chancres: مسابقه قزاقستان وزنه بردار ترکمنستان وزنه برداری وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا جابر بهروزی

گت بلاگز اخبار اجتماعی پایتخت کشور عزیزمان ایران در ردیف یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا واقع شده است است / بانک جهانی

به گفته مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بانک جهانی به تازگی گزارشی در خصوص اوضاع آلودگی هوای تهران، هزینه های سلامت، منابع و سیاست های مربوط به آن م

پایتخت کشور عزیزمان ایران در ردیف یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا واقع شده است است / بانک جهانی

بانک جهانی: پایتخت کشور عزیزمان ایران در ردیف یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا قرار دارد

عبارات مهم : ایران

به گفته مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بانک جهانی به تازگی گزارشی در خصوص اوضاع آلودگی هوای تهران، هزینه های سلامت، منابع و سیاست های مربوط به آن منتشر کرده است و بر اساس آن آلودگی هوا با توجه به پیامدهای زیان بار آن به یکی از ملموس ترین معضلات زیست محیطی پایتخت کشور عزیزمان ایران تبدیل شده است است.

به گزارش ایسنا، محسن روشنی گفت: بر اساس گزارش بانک جهانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با جمعیتی حدود ۸.۵ میلیون نفر در شمال کشور واقع شده است هست. در طول روز به علت رفت وآمد مردم حومه شهر تهران، جهت کار روزانه جمعیت به بالای ۱۲.۵ میلیون نفر می رسد. در طول روز بیش از ۱۷ میلیون رفت وآمد با وسایل نقلیه انجام می شود که بسیاری از این وسایل نقلیه، دارای تکنولوژی از‌بین‌برده‌شده شده است هستند بنابراین پایتخت کشور عزیزمان ایران در ردیف یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا قرار گرفته هست. آلودگی هوا با توجه به پیامدهای زیان بار آن به یکی از ملموس ترین معضلات زیست محیطی پایتخت کشور عزیزمان ایران تبدیل شده است هست. در سال های اخیر با توجه به رشد جمعیت، زیاد کردن شهرنشینی، توسعه صنعتی و زیاد کردن مصرف سوخت، مساله آلودگی هوا سخت تر شده است هست. به گزارش بانک جهانی، پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۶ در میان ۲۶ شهر بزرگ دنیا به لحاظ آلاینده PM۱۰، در رده ۱۲ام واقع شده است است که رقمی تأمل برانگیز هست.

پایتخت کشور عزیزمان ایران در ردیف یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا واقع شده است است / بانک جهانی

وی افزود: در گزارش بانک جهانی تصریح شده است که آلودگی هوا یکی از عوامل زیست محیطی خطرناک از جنبه بهداشتی در کشور عزیزمان ایران است که مشمول بر بیماری هایی مانند آسم، سرطان ریه، هیپرتروفی بطنی، آلزایمر و پارکینسون، اوتیسم و سکته می شود. هزینه های اقتصادی هر سال مربوط به آلودگی هوا در پایتخت کشور عزیزمان ایران بیش از ۲ میلیارد دلار برآورد شده است هست. این برآورد تنها تأثیرات آلودگی بر سلامت انسان را در نظر گرفته است و به همین علت هزینه آن از مقدار واقعی هزینه های اقتصادی ناشی از آلودگی هوا کمتر هست. آلودگی هوا علاوه بر کم کردن کیفیت زندگی، پرسشها اقتصادی نیز برجای می گذارد. در تهران، از ۸۰درصد خودروهای ثبت شده، ۹۰درصد اتومبیل های شخصی، ۸درصد وانت و ۲درصد تاکسی هستند. دومین رده بزرگ به لحاظ تعداد، موتورسیکلت ها هستند و کوچک ترین رده، خودروهای سنگین حدود ۲ درصد از کل وسایل نقلیه در خیابان های پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. وسایل نقلیه سنگین بیشترین میزان آلودگی ذرات معلق را دارند.

روشنی خاطرنشان کرد: اگرچه بیشترین نوع وسیله نقلیه در پایتخت کشور عزیزمان ایران خودروهای شخصی هستند ولی تنها ۳ درصد از آلودگی PM در پایتخت کشور عزیزمان ایران ناشی از آن ها است بااهمیت ترین منبع انتشار ذرات ریز، منابع متحرک هستند که ۷۰ درصد از انتشار این آلاینده را مشمول بر می شود. در میان منابع متحرک، وسایل نقلیه سنگین بیشترین سهم را در انتشار ذرات دارند و در میان وسایل نقلیه سنگین، اتوبوس های بخش شخصی (۳۵ درصد)، به دنبال آن اتوبوس های شهری پایتخت کشور عزیزمان ایران (۲۸ درصد) و در نهایت کامیونها (۲۸ درصد) بیشترین میزان انتشار ذرات را دارند.

به گفته مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بانک جهانی به تازگی گزارشی در خصوص اوضاع آلودگی هوای تهران، هزینه های سلامت، منابع و سیاست های مربوط به آن م

وی در آخر گفت: بر اساس گزارش بانک جهانی دولت در سال های اخیر توانسته است آلودگی هوا را در پایتخت کشور عزیزمان ایران کم کردن دهد و کارها زیادی در این خصوص انجام شده است هست، از جمله به کارگیری استاندارد کیفیت سوخت (یورو ۴)، اصلاح مدیریت ترافیک جهت کم کردن ترافیک و رفت وآمد در مرکز شهر، دستیابی به بزرگ ترین ناوگان گاز طبیعی در جهان، اصلاح حمل ونقل عمومی (BRT و مترو) و کم کردن یارانه های سوخت بنابراین تعداد روزهای ناسالم تقریباً به نصف کم کردن یافت (از ۲۱۶ روز در سال ۱۳۹۰ به ۱۱۱ روز در سال ۱۳۹۴). همچنین از موارد فوت زودرس، زیان های اقتصادی و بیماریها کاسته شد که در نهایت منجر به کم کردن هر سال حدود نیم میلیارد دلار هزینه اقتصادی شد. امید است که در آینده دولت و شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران کارها بیشتری را جهت کم کردن آلودگی هوا انجام دهند، از جمله برنامه های جایگزینی و از رده خارج کردن اتومبیل های سنگین قدیمی تر، برنامه جامع فیلتر خودروهای دیزلی، اصلاح نظارت و معاینه فنی ماشین و اطمینان از پیاده سازی و انطباق با آخرین استانداردهای سوخت. علاوه بر این، گسترش منطقه کم انتشار نیز جهت کنترل استانداردهای انتشار و تکنولوژی وسایل نقلیه همچنین موتورسیکلت، یک گام مهم دیگر در این جهت خواهد بود. در نهایت، سرمایه گذاری زیاد در جهت گسترش سیستم حمل ونقل عمومی مطمئناً پایتخت کشور عزیزمان ایران را به هوای پاک نزدیک تر خواهد کرد.

واژه های کلیدی: ایران | انتشار | آلودگی | آلودگی هوا | وسیله نقلیه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog